WVV - Hallenplan

19.10.2019 - Alt Erlaa
HV: 14:00-21:00: Pöschl Christina / VC Simm
ZeitFeld 1Feld 3Feld 2
15:00
20wQ | 5008
UWW 1
Simmering 1
20wQ | 5010
Tigers 1
volley16/1
20wQ | 5009
hotvolleys 1
vtrw 1
16:30
20wQ | 5011
vtrw 1
UWW 1
20wQ | 5013
Simmering 1
Tigers 1
20wQ | 5012
volley16/1
Ex-YU 1
18:00
DLL | 4008
SG WU volley
vtrw 4
20wQ | 5014
Ex-YU 1
hotvolleys 1
DLL | 4009
Simmering 1
volley16/1
19.10.2019 - Tellgasse
HV: 14:00-17:00: ÖVV
HV: 17:00-21:00: Röggla Verena / UWW
ZeitFeld 1Feld 3Feld 2Zentralfeld
15:30
H2Gr2 | k019
vtrw 1
Akad.Graz
18:00
DVor | 4116
WU-volley 2
UAB 2
HCUP | HC17
Kagran 2
vtrw 2
DVor | 4117
vtrw 6
UWW 3
20.10.2019 - Hopsagasse
HV: 09:30-15:30: Veselinovic Marija / -WVV-
HV: 15:30-21:30: Triffterer Tobias / -WVV-
ZeitFeld 1ZentralfeldFeld 4
11:00
HCUP | HC18
Sokol V/2
SVCN 1
DCUP | DC18
volley16/1
vtrw 2
DCUP | DC26
Tigers 1
volley16/2
13:30
HCUP | HC21
VV Döbling 1
WU-Stud.1
ÖCH | o016
hotvolleys 1
Ried/Innkreis
DLL | 4010
hotvolleys 1
Simmering 1
16:00
HCUP | HC22
PSV Segromy 1
hotvolleys 3
ÖCH | o012
vtrw 1
VBK Klagenfurt
HCUP | HC23
U-Favoriten 1
Aufschlag 1
18:30
HCUP | HC19
UAB 1
hotvolleys 2
DLL | 4011
vtrw 1
UWW 1
20.10.2019 - Simmering
HV: 08:00-17:00: Kulhanek Alfred / -WVV-
u13-TS   09:00-16:00   |   TL: Kulhanek Alfred / Sokol V   |   TA: Blauensteiner B./Dolejsi C. / UAB
26.10.2019 - Hopsagasse
HV: 08:00-14:00: Yvonne Pekic / vtrw
HV: 14:00-22:00: ÖVV
ZeitFeld 1Feld 2Feld 4Zentralfeld
09:30
DVor | 4118
UAB 1
WU-volley 2
HCUP | HC24   NICHTANTRITT
Tigers 1
vtrw 3
DLL | 4012
vtrw 4
hotvolleys 1
HLL | 1011
hotvolleys 2
hotvolleys 3
12:00
DVor | 4119
vtrw 2
vtrw 3
DLL | 4013
vtrw 1
SG WU volley
HLL | 1012
Sokol V/2
UAB 1
14:30
HLL | 1013
WU-Stud.1
vtrw 2
19:30
H2Gr2 | k029
hotvolleys 1
Weiz 2
27.10.2019 - Hopsagasse
HV: 08:00-14:00: -WVV-
u14-TS   09:00-13:30   |   TL: Schützenhofer / hotvolleys   |   TA: Mader / vtrw
HV: 14:00-22:00: Ioana-Alexandra Blaga / vtrw
ZeitFeld 1ZentralfeldFeld 4
14:30
DCUP | DC22
vtrw 3
vtrw 5
DCUP | DC19
S 05
S 06
DCUP | DC27
V 05
V 06
17:00
DCUP | DC20
S 07
vtrw 6
DLL | 4014
volley16/1
UWW 1
DCUP | DC24
UAB 1
Kagran 1
19:30
DCUP | DC17
vtrw 1
UAB 2
HLL | 1014
U-Favoriten 1
Sokol V/2
DCUP | DC21
France 1
WU-volley 2
01.11.2019 - Hopsagasse
HV: 11:30-20:30: ÖVV
ZeitZentralfeld
13:00
H2Gr2 | k031
vtrw 1
Hartberg
15:30
H1BL | m024
Sokol V/1
UVC Graz 1
18:00
WVL | p030
Sokol/Post
UVC Graz 1
02.11.2019 - Hopsagasse
HV: 08:30-14:00: -WVV-
u12-TS   10:00-14:00   |   TL: VV Döbling   |   TA: U-Favoriten
HV: 14:00-20:00: Huber T. / UAB
ZeitZentralfeld
15:00
HLL | 1015
UAB 1
U-Favoriten 1
17:30
HLL | 1016
WU-Stud.1
Sokol V/2
03.11.2019 - Hopsagasse
HV: 08:00-14:00: Tigers
HV: 14:00-22:00: -WVV-
ZeitFeld 1ZentralfeldFeld 4
09:30
18m1 | 2301
U-Favoriten 1
Sokol V/1
18m1 | 2302
hotvolleys 1
VV Döbling 1
DVor | 4120
UAB 2
vtrw 2
11:00
18m1 | 2303
VV Döbling 1
U-Favoriten 1
18m1 | 2304
vtrw 1
hotvolleys 1
12:00
DVor | 4121
Simmering 2
Tigers 1
12:30
18m1 | 2305
Sokol V/1
vtrw 1
14:30
DLL | 4015
hotvolleys 1
SG WU volley
H2Gr2 | k040
hotvolleys 1
Aich-dob/2
DVor | 4122
WU-volley 2
vtrw 3
17:00
DLL | 4016
Simmering 1
vtrw 1
HLL | 1017
hotvolleys 2
WU-Stud.1
DVor | 4123
Kagran 1
volley16/2
19:30
HLL | 1018
Sokol V/2
vtrw 2
09.11.2019 - Simmering
HV: 13:30-20:30: volley16
ZeitFeld 1Feld 3Feld 2
15:00
20wQ | 5015
hotvolleys 1
UWW 1
20wQ | 5017
vtrw 1
volley16/1
20wQ | 5016
Tigers 1
Ex-YU 1
16:30
20wQ | 5018
volley16/1
UWW 1
20wQ | 5020
Simmering 1
vtrw 1
20wQ | 5019
Tigers 1
hotvolleys 1
18:00
DVor | 4125
volley16/2
UAB 2
20wQ | 5021
Ex-YU 1
Simmering 1
DVor | 4126
Tigers 1
vtrw 2
09.11.2019 - Tellgasse
HV: 14:00-17:00: ÖVV
HV: 17:00-21:00: UWW
ZeitFeld 1ZentralfeldFeld 2
15:30
H2Gr2 | k043
vtrw 1
Weiz 2
18:00
DVor | 4124
UAB 1
UWW 3
HLL | 1019
vtrw 2
U-Favoriten 1
10.11.2019 - Dominik Hofmann Halle
HV: 08:00-17:00: -WVV-
10.11.2019 - Tellgasse
HV: 08:00-12:00: -WVV-
HV: 12:00-16:00: ÖVV
HV: 16:00-22:00: -WVV-
ZeitFeld 1Feld 3Feld 2
09:00
16mQ | 2603
vtrw 1
hotvolleys 1
16mQ | 2604
Sokol V/1
VV Döbling 1
11:00
DVor | 4127
Simmering 2
vtrw 6
DLL | 4017
vtrw 4
UWW 1
HLL | 1020
UAB 1
VV Döbling 1
13:30
HLL | 1021
hotvolleys 3
Sokol V/2
16:00
DVor | 4128
UWW 3
WU-volley 2
18:30
DLL | 4018
SG WU volley
volley16/1
16.11.2019 - PAHO
ZeitZentralfeld
17:00
H2Gr2 | k051
hotvolleys 1
Wr.Neustadt
16.11.2019 - Tellgasse
ZeitZentralfeld
15:30
WVL | p039
Sokol/Post
Trofaiach/E
17.11.2019 - Simmering
ZeitZentralfeld
14:30
H2Gr2 | k055
vtrw 1
Liebenau
23.11.2019 - Tellgasse
ZeitZentralfeld
15:30
H2Gr2 | k062
hotvolleys 1
UVC Graz 2
30.11.2019 - Hopsagasse
ZeitZentralfeld
15:00
H2Gr2 | k072
hotvolleys 1
VBK Klag.2
17:30
H2Gr2 | k067
vtrw 1
Aich-dob/2
07.12.2019 - Hopsagasse
ZeitZentralfeld
17:00
H2Gr2 | k073
hotvolleys 1
vtrw 1
19:30
WVL | p054
Sokol/Post
Hartberg
08.12.2019 - Alt Erlaa
ZeitZentralfeld
14:30
H2Gr2 | k079
vtrw 1
Hausmannst.
14.12.2019 - Hopsagasse
ZeitZentralfeld
16:00
H2Gr2 | k086
hotvolleys 1
Hartberg
06.01.2020 - Tellgasse
ZeitZentralfeld
13:30
WVL | p065
Sokol/Post
Linz/Steg
18:30
H2Gr2 | k091
vtrw 1
Wr.Neustadt
11.01.2020 - Hopsagasse
ZeitZentralfeld
17:00
H2Gr2 | k099
hotvolleys 1
Liebenau
18.01.2020 - Tellgasse
ZeitZentralfeld
19:45
H2Gr2 | k112
hotvolleys 1
Hausmannst.
25.01.2020 - Simmering
ZeitZentralfeld
19:45
H2Gr2 | k115
vtrw 1
UVC Graz 2
25.01.2020 - Tellgasse
ZeitZentralfeld
15:30
WVL | p077
Sokol/Post
VC Tirol
08.02.2020 - Tellgasse
ZeitZentralfeld
16:00
H2Gr2 | k127
vtrw 1
VBK Klag.2
18:30
WVL | p088
Sokol/Post
PB Volleys