WVV - Hallenplan

24.10.2020 - Hopsagasse
HV: 08:00-18:00: Holzbauer Christina/Djokic Jelena / vtr
HV: 18:00-22:00: / ÖVV hotvolleys
ZeitZentralfeld
09:30
DCUP | DC25
V 01
vtr 6
1.SR: WVV (K)
2.SR: Pöschl / VC Simm (V)
12:00
DCUP | DC17
vtr 4
Simmering 1
1.SR: Scheidl / WVV (K)
2.SR: Huber T. / UAB (V)
14:30
HLL | 1007
UAB 1
Simmering 1
1.SR: Sosevic / WVV (K)
2.SR: Blaga / vtr (V)
17:00
HLL | 1008
vtr 3
VV Döbling 2
1.SR: Sosevic / WVV (K)
2.SR: Pöschl / VC Simm (V)
19:30
H2Gr2 | k120
hotvolleys 1
vtr 1
1.SR: Haas A. / ÖVV (Ö)
2.SR: Marinkovic A. / ÖVV (Ö)
25.10.2020 - Hopsagasse
HV: 08:00-15:00: Haas Andrea / W V V
HV: 15:00-22:00: Bauer Christopher / W V V
ZeitZentralfeld
09:30
DVor | 4107
vtr 5
vtr 3
1.SR: Haas / WVV (K)
2.SR: Tapia / WVV (K)
12:00
DLL | 4009
volley16/1
vtr 2
1.SR: Tapia / WVV (K)
2.SR: Blam / Tigers (V)
14:30
DLL | 4010
Tigers 1
WU 1
1.SR: WVV (K)
2.SR: Antoni S. / vtr (V)
17:00
DLL | 4011
vtr 4
vtr 1
1.SR: Bauer / WVV (K)
2.SR: Käfer / Sokol V (V)
19:30
HLL | 1009
VV Döbling 2
Sokol V/2
1.SR: Bauer / WVV (K)
2.SR: Zimmer / vtr (V)
26.10.2020 - Hopsagasse
HV: 08:00-14:00: Kvasnovski Diana / VC Simm
HV: 14:00-17:00: / ÖVV Döbling
HV: 17:00-22:00: Sokol V
ZeitZentralfeld
09:00
18wA | 5301
volley16/1
Tigers 1
1.SR: Simeth / WVV (K)
10:30
18wA | 5303
Ex-YU 1
volley16/1
1.SR: Simeth / WVV (K)
12:00
DLL | 4012
hotvolleys 1
Simmering 1
1.SR: Huber T. / WVV (K)
2.SR: Blaga / vtr (V)
14:30
H2Gr2 | k124
Döbling 1
UVC Graz 2
1.SR: Triffterer T. / ÖVV (Ö)
2.SR: Marinkovic A. / ÖVV (Ö)
17:00
DVor | 4113
WU 2
UWW 2
1.SR: Muratovic / VC Simm (V)
2.SR: Helmreich / hotvolleys (V)
19:30
HLL | 1010
WU 1
Sokol V/2
1.SR: WVV (K)
2.SR: WVV (K)
31.10.2020 - Simmering
HV: 13:30-15:30: Marinkovic Aleksandar / W V V
HV: 15:30-18:45: / ÖVV vtr
HV: 15:30-22:00: ÖVV
HV: 18:45-22:00: / ÖVV hotvolleys
ZeitZentralfeld
14:30
HCUP | HC34
vtr 4
S 20
1.SR: Marinkovic / WVV (K)
2.SR: Simeth / WVV (K)
17:00
H2Gr2 | k132
vtr 1
Akad.Graz
1.SR: Peck J. / ÖVV (Ö)
2.SR: Schemeth C. / ÖVV (Ö)
19:30
H2Gr2 | k131
hotvolleys 1
VBK Klag.2
1.SR: Schemeth C. / ÖVV (Ö)
2.SR: Peck J. / ÖVV (Ö)
01.11.2020 - Alt Erlaa
HV: 08:00-16:00: WU
HV: 16:00-22:00: W V V
ZeitZentralfeld
09:30
HLL | 1011
VV Döbling 2
WU 1
1.SR: Veselinovic / WVV (K)
2.SR: Blaga / vtr (V)
12:00
HLL | 1012
vtr 2
UAB 1
1.SR: Veselinovic / WVV (K)
2.SR: Huber M. / WU-Stud. (V)
14:30
HLL | 1013
vtr 3
Sokol V/2
1.SR: Sosevic / WVV (K)
2.SR: Kovar / UAB (V)
17:00
DCUP | DC19
UAB 2
vtr 1
1.SR: Sosevic / WVV (K)
2.SR: Haas / WVV (K)
19:30
DCUP | DC27
WU 1
UWW 3
1.SR: Haas / WVV (K)
2.SR: Antoni S. / vtr (V)